NE ARAMIŞTINIZ?

AKDENİZ BÖLGESİ'NİN EN BÜYÜK SERAMİK SHOWROOMU AÇILDI

6 BİN METREKARELİK KULLANIM ALANIYLA AKDENİZ BÖLGESİ’NİN EN BÜYÜK SHOWROOMU AÇILDI.

ERKAN GÜRAL: BAŞARIDA TESADÜFE YER YOKTUR.

NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu Genel Başkanı Erkan Güral Türkiye’de
girişimcilerin inandıkları zaman her şeyi başarabileceklerini söyledi. Güral, “Yeter ki fark yaratacak doğru tespitlerle ilerleme sağlanacak bir çalışma olsun. Girişimcinin başaramayacağı hiçbir şey yoktur” dedi.

Mersin’in ve Akdeniz Bölgesi’nin en büyük seramik showroomu görkemli bir törenle açıldı. Türk seramik sektörünün lider markalarından NG Kütahya Seramik’in Mersin’deki iş ortağı Yücesoy Seramik’in yeni showroomu Mersin’deki önemli isimleri
bir araya getirdi. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu Genel Başkanı Erkan Güral, KYK Yapı Kimyasalları Yönetim Kurulu Başkanı Onur Sürmeli, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ile çok sayıda bürokrat, iş adamı ve Mersin cemiyetinin önde gelen isimleri açılışta bulundu.

Törende açılış konuşmasını yapan NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu Genel Başkanı Erkan Güral, Akdeniz Bölgesindeki en büyük seramik showroomunun açılışının kendisi için farklı bir önem taşıdığını söyledi. 20 sene önce başlayan bir başarı öyküsünün güzel yansımasına tanıklık ettiklerini söyleyen Güral, “Mehmet Yücesoy ve Fatih Yücesoy Kardeşler iki genç girişimcinin inandığı zaman neleri yapabileceğinin en güzel örneğidir. Bu iki genç girişimci kardeşimiz kulvarlarında farklı ve öncü olmak istediklerini ortaya koydular ve başardılar. Başarıda tesadüfe yer yoktur” dedi. Günümüzde artık bir işin standart veya sıra dışı olarak ele alınması gerektiğini belirten Güral şunları söyledi; “Eğer hedefiniz standart işler yapmak, herkesin yaptığı gibi ürünler ortaya çıkarmaksa bildiğiniz yolda yürüyün. Ancak fark yaratmak, herkesten değişik bir yol almak istiyorsanız o zaman iyi tespit yapmanız ve nereye gideceğinizi bilmeniz lazım. Girişimcinin başaramayacağı hiçbir şey yoktur. Kütahya Seramik olarak hep ilkleri gerçekleştirmenin ve farkı ortaya koymanın çabasını gösteriyoruz. Bu konuda tüm paydaşlarımızı ve birlikte çalıştığımız kurumları da teşvik ediyoruz. Başarının tesadüfi olmadığını bugün bu açılışta bir kez daha gördük”.

İLHAM VERECEK

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz yaptığı konuşmada, göreve geldiği tarihten itibaren Mersin ekonomisini canlandırmak için büyük bir gayret içinde olduklarını belirterek, “Mersin’in büyümesine katkı sağlayacak her çalışmanın yanındayız. Bizim için en önemli unsur kurallara uygun olmasıdır. Bu olduğu sürece her türlü girişimi destekliyoruz” dedi. Kocamaz, Yücesoy Seramik Showroom’un ortaya koyduğu vizyonun diğer inşaat şirketlerine de ilham vereceğini söyledi. Mersin Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’da artık Belediyelerin de özel sektör gibi düşünerek hareket etmesi gerektiğini vurgulayarak, “Mezitli’de biz özel sektörü teşvik edici her türlü gayreti gösteriyoruz” diye konuştu. Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut’da 80 kişiye istihdam sağlayan Showroom’un bölgeye çok şey katacağını söyledi. Yücesoy Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yücesoy’da, bölgelerinde bir ilke imza attıklarını kaydetti. İnşaat sektörüne daha iyi hizmet vermek için bu yapının büyük önem taşıdığını vurguladı.

AKDENİZ BÖLGESİNİN EN BÜYÜĞÜ

Mersin Yenimahalle’deki Yücesoy Seramik Showroom, Akdeniz Bölgesinin en büyük seramik showroomu olma özelliğine sahip. 6 bin metrekare kapalı alanı bulunan showroomun 4 bin 500 metrekarelik bölümü tamamen seramik teşhiri için kullanılıyor. NG Kütahya Seramik serilerinden oluşan onlarca canlı mekânın yer aldığı 3 katlı showroomda 197 farklı koleksiyon sergileniyor. Seramiğin salon, yatak odası, dış mekân ve bahçe gibi çeşitli mekânlardaki kullanım alanları da teşhir ediliyor. Yücesoy Seramik’in yepyeni showroomunun tamamen camdan oluşan 80 metrelik ön cephesi ise mimari olarak bölgede bir ilk anlamına geliyor.