NE ARAMIŞTINIZ?

BİZİM EKİP ANTALYA’DA BULUŞTU

Sektörün öncü firmalarından NG Kütahya Seramik ve KYK Yapı Kimyasalları tarafından düzenlenen “Geleneksel Bizim Ekip Buluşması” 13-16 Ocak 2018 tarihleri arasında Antalya Titanic Deluxe Belek Otel’de gerçekleşti.

Bu yıl 8. si düzenlenen buluşmaya, KYK Yapı Kimyasalları ve NG Kütahya Seramik’in yurt içi, yurt dışı pazarında aktif ve başarılı rol üstlenen iş ortaklarının satış ekiplerinden oluşan 780 kişi katıldı.

“Ya ilk olacaksınız ya en iyisi olacaksınız”

NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral açılış konuşmasında: ’’Bugün burada sizlerle olmaktan heyecan duyuyorum. Mutlulukla belirtmek isterim ki seramik fabrikalarımızın kapasitesini arttırma yönünde iki yeni fırın ilavemiz oldu. Ailemiz her geçen gün genişliyor. Bu yeni yatırım ile birlikte tamamı büyük ebat üretimi olacak şekilde toplam 36 milyon m2 üretim kapasitesine sahibiz. Dünyada bugünkü teknolojiler çerçevesinde en büyük ebatları yapan fabrikayı sizlerin huzuruna sunmuştuk. Farklı bir ürün grubunu tüketiciyle buluşturmak hepimize inanılmaz kolaylıklar ve kârlılıklar sağladı. İlk olmak her zaman için daha başkadır. ‘Ya ilk olacaksınız ya da en iyisi olacaksınız’. Biz ilk olabildiklerimizde ilk, olamadıklarımızda da en iyisi olma gayretimizden asla ödün vermedik. 2018 için büyüyen şantiye pazarında daha fazla yer alabileceğimizi biliyorum. Dolayısıyla çalışma arkadaşlarınız ile birlikte göstereceğiniz gayretin; hizmet, servis ve rekabet sağlayabilmesi açısından her zaman yanında olacağız. O pazardan daha fazla pay alabilmek için ne gerekiyorsa yapacağımızı da özellikle belirtmek istiyorum.’’ dedi.

Eğitimler

NG Kütahya Seramik Teknik Genel Müdür Yardımcısı Celal Üstündağ tarafından gerçekleştirilen sunumda katılımcılara 60x160 cm, 120x120 cm ve 120x240 cm ürünlerin üretimleri anlatıldı. NG Kütahya Seramik’in sektöre yeni kazandırdığı “Dijital frit teknolojisi” ve “Pres öncesi baskı sistemi” hakkında katılımcılara detaylı bilgiler aktarıldı.

Toplantıya katılan Kristal Kesme Makinaları firması, inovatif ebatlı seramiklerin kesilmesi ve uygulanması hakkında Bizim Ekip katılımcılarını bilgilendirdi. Kesme makinesi ile gerçekleştirilen uygulama ile ustaların işini kolaylaştırmak adına atılan adımlar katılımcılar ile paylaşıldı.

Bizim Ekip toplantısı süresince KYK Yapı Kimyasalları ve Mantotherm ürün koleksiyonlarındaki güncel gelişmelere yönelik ayrıntılı bilgilere ve ürünlerin hangi koşullarda hangi çözümler için sunulduğu yönündeki teknik eğitimlere yer verildi.

Toplantının ardından NG Kütahya Seramik ödül töreni gerçekleşti. NG Kütahya Seramik 2017 Türkiye ciro 3.’sü Mersin Yücesoy Seramik, 2.’si Antalya Truva Seramik ve ciro 1.’si Antalya Opal Yapı oldu. Ödüller, NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral tarafından takdim edildi.

Aktiviteler ile heyecanlı ve keyifli anlar

Bizim Ekip Toplantısı'nda gelenekselleşen futbol turnuvası ile heyecan doruğa çıktı. 8 bölgenin kıyasıya mücadele ettiği turnuvada İstanbul Bölge şampiyonluk kupasını kazanırken, Diyarbakır Bölge ikinci, Antalya Bölge ise turnuvayı üçüncü olarak tamamladı.

Bizim Ekip üyeleri, bowling ve tavla turnuvalarının tadını çıkartarak, keyifli vakit geçirdiler.

Muhteşem Gala Gecesi

Programın son günü gerçekleşen gala gecesinde; futbol turnuvasında mücadele ederek ilk üçe girme başarısı gösteren takımlara, kupa verildi.

KYK Yapı Kimyasalları ciro ve metraj sıralamasında dereceye giren iş ortaklarına ödülleri takdim edildi.

2017 Yılı Türkiye ciro birincisi Dekoyap-Yelkenoğlu İnşaat,  2017 Yılı Türkiye teknik ürün ciro birincisi Erdi Yapı ve 2017 Yılı Türkiye Mantotherm Metraj birincisi Volkan Yıldız İnşaat oldu. Birinciler ödüllerini NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral ve KYK Yapı Kimyasalları Yönetim Kurulu Başkanı Onur Sürmeli’nin elinden alırken, bölgeler arası ciro ödüllerinde de bölgelerinde ilk 3’e giren iş ortaklarının satış ekiplerine ödülleri takdim edildi.

Gecenin sonunda konuklar, Cenk Eren’in muhteşem sahne performansı eşliğinde gönüllerince eğlendiler.