NE ARAMIŞTINIZ?

KÜTAHYA PORSELEN VE NG KÜTAHYA SERAMIK’TEN ANTALYA’DA GÖRKEMLI AÇILIŞ

Kütahya Porselen  ve NG Kütahya Seramik’ten Antalya’da Görkemli Açılış

Ülkemiz sanayisinin en değerli markalarından Kütahya Porselen ve NG Kütahya Seramik’in Antalya mağazaları 22 Mayıs Cuma günü düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Termesos Bulvarı’nda, 3 bin metrekarelik kapalı alanda oluşturulan mağazanın açılış törenine Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, törende yaptığı konuşmada, Kütahya Porselen ve NG Kütahya seramik olarak her zaman ilklerin ve yeniliklerin öncüsü olamaya çalıştıklarını, bu anlamda dünyanın en büyük ebatlı seramiklerini ürettiklerini kaydederek, “Daima yenilik peşinde koşan ve sürekli kendisi ile rekabet halinde olan bir markayız. Bunu da çıkardığımız ürünlerle, yaptığımız yeni fabrikamız ve açılan bu showroom ile kanıtlıyoruz.” dedi. Erkan Güral, Antalya’yı çok sevdiğini, bu açılışta hep birlikte olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek sözlerini tamamladı.

Açılışta konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise NG Kütahya Seramik ve Kütahya Porselen’in ülkeye sağladığı katkıya vurgu yaparak, Kütahya Porselen’in el sanatlarının varlığını korumada ki katkısını dile getirdi. Kütahya Porselen’in çini sanatının kaybolmasını engelleyen tasarımlarıyla bu sanatı modernleştirerek porselen ile buluşturduğuna dikkat çeken Türel, “Kütahya Porselen bu konuda süper bir şekilde gayret ve emek harcıyor. Bizler yabancı misafirlerimizi ağırladığımızda kendilerine bir dünya markasını yani Kütahya Porselen’i hediye ediyoruz ve bundan gurur duyuyoruz.” Dedi. Kütahya Porselen ve NG Kütahya Seramik’in Türkiye ekonomisine sağladığı katkıya değinen Türel “Her iki firma da ekonominin bu denli gelişmesinde etkin rol oynamıştır ve oynamaya devam edecektir. Kütahya Porselen ve NG Kütahya Seramik’in bu hızlı büyümesi, Türkiye’nin hızlı büyümesi ile doğru orantılıdır. Antalya’mıza kazandırdıkları bu güzel showroom için başta Nafi Güral ile Erkan Güral olmak üzere tüm Güral ailesine teşekkür eder, saygı ve sevgi ile selamlarım.” dedi.

NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in de katılımıyla gerçekleşen kurdele kesiminin ardından Kütahya Porselen ve NG Kütahya Seramik’in yeni showroomu gezildi.

3 kattan oluşan mağazanın alt katında Kütahya Porselen gastronomi serileri, giriş katında ev serileri ve hediyelik seriler, üst katında ise NG Kütahya Seramik’in dünyada ilk kez üretilen 120x240 cm büyük ebatlı seramiklerinin yanı sıra seramik sektörüne yöne veren koleksiyonlarının sergilendiği galeri yer alıyor.

Büyük ve güçlü Türkiye için çalışan, üreten, katma değer yaratan NG Kütahya, dinamik yapısı, değişime ve gelişime açık yönetim anlayışıyla Türk sanayi sektörünün amiral gemisi. İnovatif düşünme becerisi, ilkleri başarma felsefesi NG Kütahya’nın en önemli özellikleri. Bu yönetim anlayışıyla üretim yapan Kütahya Porselen bugün dünyanın en büyük porselen üreticisi ve Türk ve dünya pazarında lider konumda.

Türkiye’nin ve dünyanın en büyük karolarını üreten NG Kütahya Seramik ise Türk seramik sektörüne, dünyadaki en modern ve gelişmiş teknolojiler ile donatılmış teknik granit seramik fabrikasını kazandırdı. NG Kütahya Seramik ve Kütahya Porselen, büyüme rotasından ve hedeflerinden sapmadan, markalarını başarıyla büyütmek ve geliştirmek için, çok çalışmaya, yurt içi ve yurtdışında ilerlemeye devam ediyor.