NE ARAMIŞTINIZ?

KÜTAHYA VALİSİNDEN ANLAMLI ZİYARET

KÜTAHYA VALİSİNDEN ANLAMLI ZİYARET

Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, geçtiğimiz yıl Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun katılımıyla temeli atılan 15 Temmuz Şehitleri Seramik Fabrikası’ndaki çalışmaları inceledi. 150 milyon TL yatırım maliyetine sahip 15 Temmuz Şehitleri Seramik Fabrikası’nda incelemelerde bulunan Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, fabrikanın son durumu hakkında bilgi aldı.

15 Temmuz gecesinin kahramanlarından biri de şüphesiz ki yatırımcılardır diyen Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, sözlerine şöyle devam etti:

''İhanet gecesi ve sonrası göstermiş olduğunuz dirayet, onurlu duruş ülkemizin bu zorlu dönemi daha da kolay atlatmasında yardımcı oldu. İçinde bulunduğumuz sıkıntılı süreçte sizlerin ekonomiyi canlı tutma, adına göstermiş olduğunuz fedakârlık, birlik ve beraberlik çabası şüphesiz ki Türkiye’nin ekonomik başarısının hiçbir şekilde kesintiye uğratılamayacağını gösterdi. İlimize ve ülkemize vermiş olduğunuz desteklerden dolayı teşekkür ediyor, yatırımlarınızın katlanarak artmasını diliyorum.”

15 Temmuzda resmi açılışı yapılacak olan fabrika ile ilgili NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral ''15 Temmuz hain darbe girişiminin hemen ertesi günü Kurucu Başkanımız Sayın Nafi Güral'ın, Kütahya Zafer Meydanı’nda 10 bin Kütahyalı hemşerimize hitaben kürsüden yaptığı konuşmasında vermiş olduğu yeni seramik fabrikası sözünü yerine getirmiş olmasının ve mayıs ayında üretime başlayacak olmanın gurur ve heyecanını yaşıyoruz. Mutlulukla belirtmek isterim ki adeta ‘’Darbeye Nispet’’ niteliği taşıyan bu projeyi hayata bile geçirmeden önce kapasitesini %50 oranında büyütecek tevsi yatırım anlaşmasını, İtalyan makine üreticimiz ile İstanbul’da imzaladık. 225 milyon TL toplam yatırım bedeli ile hayata geçecek ve ‘’15 Temmuz Şehitleri’’ ismini alacak yeni fabrikamızda yılda 7.5 Milyon m2 60x120 cm ve 60x160 cm ebatlarında seramik üretilecektir. 500 yeni istihdamın sağlanacağı bu yatırımımızla birlikte NG Ailesi daha da büyüyerek 5 bin kişiye ulaşacaktır'' dedi.