NE ARAMIŞTINIZ?

NG KÜTAHYA SERAMİK BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

NG Kütahya Seramik Büyümeye Devam Ediyor

Seramik sektörünün öncü markası NG Kütahya Seramik büyümeye devam ediyor. 27 Temmuz Çarşamba günü NG Kütahya Seramik'in 207. mağazası, Sivas Valisi Davut Gül, Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Sivas Ticaret Odası Başkanı Osman Yıldırım ve çok sayıda davetli katılımıyla Sivas’ta hizmete açıldı.

NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral konuşmasına "Sayın valim, saygı değer konuklar; bugün bir açılış değil bir bütünleşme günüdür." sözleriyle başladı ve konuşmasına şu sözlerle devam etti: "Ülkemizin son günlerde yaşamış olduğu bu fevkalade geçiş döneminde hepimizin şapkaları bir kenara bırakarak yurdumuz ve milletimiz adına bütünlüğümüzü dosta düşmana herkese gösterebileceğimiz en önemli zamanlardan biridir." Gelişen bir Türkiye'nin önemine değinen Güral, sözlerine şunları ekledi: "Demokrasimize, vatanımıza bayrağımıza alçakça bir darbe girişiminde bulunan bu sürecin sonrasında; planlanan yatırımları ertelememeli, gelişen ve büyüyen bir Türkiye için her zamankinden daha çok çalışmalıyız. Bu sebeple bugün Sivas'tayız ve bir sene içerisinde de Kütahya'da yeni fabrikamızı hizmete açmış olacağız."

Sivas Valisi Davut Gül konuşmasında "Ülkemiz zor bir süreci geride bıraktı. Hayat devam ediyor, Sivas'ta yatırımlar devam ediyor. Böyle bir yatırımı Sivas'a kazandıran NG Kütahya Seramik'in şu açıdan önemi var; Sivas ölçeğinde bir ilden çıkarak dünyada marka olmuş bir firma. Karadağ ailesiyle iş birliği içerisinde Sivas'a böyle bir mağaza kazandırması bizim açımızdan önemli." dedi. Mağazanın Sivas'a ve NG Kütahya Seramik ailesi adına hayırlı olmasını temenni etti.

Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, "Marifet iltifata tabidir diye çok meşhur sözümüz vardır. Ben bu sözden hareketle özellikle NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Bey’e ve tüm Güral ailesine gerçekten teşekkür ediyorum. Yapmış olduğu işler ve sektöründe bir dünya markası olduğu için kendilerini kutluyorum. Bu tür açılışlar diğer iş adamlarına vesile olur diyorum; hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum." dedi.

Açılışta konuşma yapan isimlerden biri de Sivas Ticaret Odası Başkanı Osman Yıldırım idi. Yıldırım "Üzerimizde oynanan oyunların sebebi, konumumuz ve dünya coğrafyasındaki önemimizdir ama biz bunları birlik içerisinde olarak, en büyük belayı def ettik. Yine bu belalarla karşılaşmamak gerekiyorsa güçlü olmamız lazım. Bunun için de üretmemiz ve daha çok çalışmamız lazım." dedi.

Sivas'ın köklü ve güvenilir firmalarından Karadağ Yapı, 500 metrekare alanda 25 yıldır hizmet veriyor.