NE ARAMIŞTINIZ?

NG KÜTAHYA’NIN STANDINA ABD’DE ZİYARETÇİ AKINI

NG Kütahya’nın standına ABD’de ziyaretçi akını

Türk seramik sektörünün lider markalarından NG Kütahya Seramik, Amerika’da düzenlenen Coverings 2015 Fuarı’nda boy gösterdi. NG Kütahya Seramik’in teknolojik açıdan bir devrim niteliğinde olan fabrikasında üretilmeye başlayan dünyanın en büyük ebatlı granit seramikleri de İtalya’dan sonra uluslar arası pazarda ikinci büyük lansmanını yapmış oldu. ABD’nin Orlando kentinde düzenlenen ve dünyanın en büyük seramik üreticilerini bir araya getiren Coverings Fuarı’na NG Kütahya Seramik katıldı. Türk seramik sektörünün lider markalarından NG Kütahya Seramik fuarda farklı, yenilikçi ve eşsiz tasarımlı ürünleriyle boy gösterdi. Firmanın geçtiğimiz yıl Kütahya’da açtığı yeni fabrikada ürettiği, Türkiye’nin ve dünyanın en büyük ebatlı karoları da İtalya’dan sonra ikinci kez uluslararası pazarda tanıtıldı. Coverings Fuarı’nda NG Kütahya Seramik’in standını gezen ziyaretçiler, daha önce hiç üretilmemiş olan 120x240 santimetre ve 120x120 santimetre ebadında, 10 milimetre kalınlığındaki devasa teknik granit seramikleri ilgiyle inceledi.

Ebatlar kadar tasarımlar da şaşırttı.

NG Kütahya Seramik’in mimarlara, iç mimarlara ve tasarımcılara projelerinde özgürlük
sunan 120x240, 120x120, 80x80, 60x120, 20x120, 60x60 santimetre ebatlarındaki teknik granit seramikleri kadar, desenlerdeki yenilikçi tasarımları da dikkat çekti, büyük beğeni topladı. Standın bir başka ilgi gören ürünü ise ‘Red Dot Design Award - Best Of The Best’ ödülü sahibi Versatile serisi oldu. Bu seri standın gözde seramikleri arasında yer aldı. NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral ise bizzat katıldığı fuarda büyük mutluluk yaşadıklarını söyledi.

Güral: Ülkem adına gururluyum

Dünyanın en iddialı markalarının yer aldığı uluslararası fuarda, bir Türk markasının gördüğü ilginin gurur verici olduğunu belirten Güral, “Özellikle yeni ürünlerimiz çok beğenildi. Sektörün önde gelen mimarlarının, yapı tasarımcılarının buluştuğu bir ortamda bir adım öne çıkmak, her şeyden önce ülkemiz adına sevindirici. Türkiye artık her alanda farkındalık yaratan ve bunu da çok net bir şekilde gösteren bir ülkedir. Belli ürünlerde değil sıra dışı ürünlerde de yeni konseptlerle dikkat çekmekte.  Bu fuarlar da Türkiye’deki gelişmenin, büyümenin en önemli yansımaları. Amerika’daki fuarda bizi en çok heyecanlandıran ve mutlu eden gelişme, yenilikçi ürünlerimize yabancıların gösterdiği ilgi olmuştur. Standımız adeta ziyaretçi akına uğrarken, bu ilgi önümüzdeki süreçte atacağımız yeni adımlar için bize cesaret vermiştir” dedi.