NE ARAMIŞTINIZ?

NG KÜTAHYA SERAMİK 213. MAĞAZASINI BURSA'DA AÇTI

NG Kütahya Seramik 213. Mağazasını Bursa’da Açtı
Vizyoner bir yaklaşım ile trendleri belirleyen NG Kütahya Seramik büyümeye devam ediyor. Türkiye’nin en yaygın mağaza ağına sahip olan NG Kütahya Seramik 213. Mağazasını Bursa’da hizmete açtı. Açılışa, Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık ve NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral ile çok sayıda değerli davetli katıldı.

Sıradan İşler Hak Ettiği Değeri Bulmuyor

Açılışta konuşma yapan NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, konuşmasına ülkemizin hassas dönemlerden geçtiği bir süreci bizler iş dünyası temsilcileri olarak yatırımlarımızla kolay hale getirmenin gayret ve çabaları içerisinde olduklarına değinerek başladı. “Bu sene ben ve benimle birlikte Kütahya’da çalışan 5000 arkadaşım, katma değerler yaratabilmek için elimizden geldiğince var gücümüzle çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Genç bir ekibe sahibiz. Hep birlikte yapılan yenilikleri tespit edip, yapılmayan neler varsa onların üzerine gidiyoruz, sektörde neler çok yapılıyorsa onları da yapmamaya çalışıyoruz. Çünkü sıradan işler sıradan çalışmalar hak ettiği değeri bulmuyor. Söz konusu olan şey emek ise bu emeğin en iyi şekilde karşılığını bulması lazım” dedi.

Artık Avrupalı Devler İle Baş Ediyoruz.

“Bizler artık Türkiye’den çıkıp dünya arenasında ürünlerimizle, markalarımızla bizi nasıl en iyi şekilde temsil edebilir bunun için çalışıyoruz. Biz tereciye tere satmayı seviyoruz. İtalya’ya, İspanya’ya, Çin’e seramik ihracatı yapıyoruz. Boyunuzdan büyük işler yapmayın diyerek büyütüldük ama biz boyumuzdan büyük işler yapıyoruz. Mağazamıza geldiğiniz zaman sizler de tanıklık edeceksiniz. 2,5 metrelik seramikler üretiyoruz. Bunu Türkiye’de gerçekleştiren ilk ve tek seramik markasıyız. Çalışmalarımızın inovatif ürünler ile ancak karşılığını bulacağını düşünüyoruz. Bu anlamda bu ürünleri Çin’e satabilmek, bizlere hem onur veriyor hem de mutlu ediyor. Yeter mi? Hayır yetmez! Artık Avrupa’da, Avrupalı devler ile baş ediyoruz. Baş etmekte değil onların içerisinde sıraya girmek hedefimiz. Bursa mağazamız NG Kütahya Seramik bünyesindeki 213. mağazamız. Ramazan ayına kadar 22 gün içerisinde 5 mağaza daha açıp 218 mağaza sayısına ulaşacağız. Kısa bir ara verip Eylül ayında tekrar açılışlara devam edeceğiz. Amacımız şu, tüketicilerimize en yakın noktada olmak ve bu ürünleri en iyi şekilde kendilerine ulaştırabilmek, gösterebilmek. Artık bu iş modanın bir parçası. Sadece kaplama malzemesi değil, moda ile birlikte bütünleşen mekanlara değer katan ve anlamlandıran bir ürün. Bu anlamda yeni yapmış olduğumuz yatırımlarla bunu desteklemeye devam edeceğiz.” diyerek sözlerine devam etti.

Ay Sonunda Yeni Fabrikamız Hizmete Giriyor.

Güral, “Sizlere bir bilgi de vermek isterim. Ülkemiz hain bir gece yaşadı, 15 Temmuz gecesi. Biz 16 Temmuz akşamı Kütahya Zafer Meydan’ın da hemşerilerimizle birlikteyken babam, atam Nafi Bey’in bir sözü ile yeni bir seramik fabrikası temeli attık. İsmi, “15 Temmuz Şehitleri Seramik Fabrikası” olarak adlandırıldı, montajı bitti. Allah nasip ederse ay sonunda 375 yeni arkadaşımızın iş bulacağı bu fabrikayı hizmete açacağız. Yeni fabrikamızı henüz hizmete açmadan bu fabrikanın kapasitesini %50 arttıracak yeni anlaşmayı da geçen ay ortasında imzaladık. Allah nasip ederse 175 yeni arkadaşımızın çalışacağı bu projeyi de hayata geçireceğiz.” dedi.

Avrupa Ülkeleri ile Siyasi Sorunlar Olabilir, İş Dünyasının Görevi Diyalogları Arttırmaktır

Güral, Avrupa ile yaşanan siyasi krize de değinerek, “Fabrikalarımız ve ihracatımız ile ilgili bilgileri neden veriyorum? İş dünyası temsilcileri olarak bizlerin görevi ülke ekonomisine katkı sağlamak. Biz bunu biliyoruz. Avrupa’da siyasi kriz yaşadığımız ülkeler ile bizim ticari çalışmalarımız son derece iyi gidiyor. Siyasi sorunlar olabilir ancak iş dünyası temsilcilerinin görevleri bu diyaloglarımızı arttırmak ve bizim de görevimiz ülkemize daha fazla döviz kazandırabilmek. Genç arkadaşlarımla birlikte biz bu çalışmalarımıza devam edeceğiz. Buraya geldik, Kütahya markamızı astık, bu mağaza artık Bursalı arkadaşlarıma, Bursalı hemşerilerime ve kardeşlerime aittir. Kullanması sizindir, yapmak bizdendir, hepimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum, tüm ekip arkadaşlarıma, takım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Bölgemize ve Bursa’ya Değer Katacak Bir Mağaza

Açılışta söz alan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık, “Çok güzel bir günde, çok güzel bir markanın, tüm zamanların en güzel şehri Bursa’daki mağaza açılışına hep birlikte tanıklık ediyoruz, hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bursa’mız farklı ve yükselen bir şehir. Ülkemizin trendi her gün yükseliyor. Böyle büyük bir ülkeye ve böyle büyük bir şehre milli markalarımız yakışır. Ben bu vesile ile ilimizi tercih ettikleri için, NG Kütahya Seramik markasının tabelasını ilimize astıkları için Erkan Güral’ı ve ekibini kutluyorum ve teşekkür ediyorum. Bu mağaza bölgemize, ilimiz Bursa’ya ve ilçemiz Nilüfer’e değer katacak. Değerli Yönetim Kurulu Başkanımız duygularını paylaştı ve bizim de duygularımıza tercüman oldu. Bu duyarlılıkla yaptıkları yatırımlarından dolayı kendilerini kutluyorum.” dedi.

Kütahya Denilince İlk Akla Gelen, Kütahya Seramik, Kütahya Porselen oluyor

Açılışa katılan Bursa Valisi İzzettin Küçük, “Kütahya bir şehir adı ama bu şehrin adının önüne geçmiş bir Kütahya Seramik, Kütahya Porselen var. Kütahya denince akla ilk Kütahya Porselen geliyor. Şimdi bu önemli müessesenin bir ayağı da Bursa’da açılıyor, Bursa’da hizmet verecek. Öncelikle Bursa’ya ve bu ülkeye inandıkları için Güral ailesine teşekkür ediyorum. Son 1-1,5 yıldır ülkemiz büyük badireler atlattı. Başbakanımızın da dediği gibi pişmiş tavuğun başına gelmeyen şey bizim başımıza geldi. Böyle şartların namüsait olduğu zaman bile iş adamlarımızın çabası, gayreti, istihdamı, yatırımı, tesislerini arttırma yönündeki çabaları bizleri duygulandırıyor, memnun ediyor. Bu yatırımlar bir para kazanma meselesi değil, bu ülkeye, bu şehre inanma hadisesidir. Allah’ın izniyle de bu alacakaranlık kuşağından da çıkmaya başladık. Son gelen ekonomik veriler yüz güldürücü. Hükümetimizin de bu hususta iş adamlarımıza kredi garanti fonuyla, KOSGEB kredileriyle verdiği desteklerin ilk sonuçları da ortaya çıkmaya başladı.” dedi.

Modanın Yeri İtalya’ya Seramik İhraç Etmek Büyük Bir Başarıdır

İzzettin Küçük, “Kütahya Seramik’in bu iş dünyasında müstesna bir yeri var. Takip de ediyorum, ürünleri dünyanın her yerine ihraç ediliyor. Az önce Erkan Bey Çin’e ve İtalya’ya ürün ihraç ettiklerinden bahsetti. İtalya’ya seramik ihraç etmek büyük bir başarıdır. Çünkü İtalya ve Fransa tasarımın ve modanın yeridir. Bir kişi, bir şirket İtalya’ya ürün satıyorsa gerçekten işinde en üst seviyededir. Çünkü bu iş sadece bir inşaat malzemesi işi değil, işin içinde bir sanat var. Erkan Bey 2,5 metre boyunda ürünleri olduğundan bahsetti. Bunun ne demek olduğunu bu işi yapanlar çok iyi bilir. Seramikte hangi ebatlardan buraya gelindiğini iyi bilir. Bu anlamda seramikte teknolojinin iyi takip edildiği, AR-GE yatırımlarının doğru yapıldığı anlamına geliyor” diyerek sözlerini tamamladı.

Bursa’nın ilk konsept showroomu

NG Kütahya Seramik, Bursa İnfo Showroom’u 1300 metrekare kapalı alanında, 60x120 cm, 60x160 cm, 120x120 cm ve dünyada ilk ve tek olan 120x240 cm büyüklüklerindeki NG Kütahya Seramik’in inovatif koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor.

Modern çizgilerini tasarımın incelikleri ile harmanlayan NG Kütahya Seramik’in yeni mağazası Bursa’nın ilk konsept seramik showroomu olma özelliğine sahip.

Mimar ve sektör profesyonellerine ev sahipliği yapacak showroom Bursa’da seramik modasına yeni bir soluk getiriyor.