NE ARAMIŞTINIZ?

NG KÜTAHYA SERAMİK 221. MAĞAZASINI MERSİN’DE AÇTI

Dünya seramik sektöründe ‘‘Red Dot Design Award Best Of The Best’’ ödülünün tek sahibi NG Kütahya Seramik, 221. mağazası Tarsu’nun açılışını Mersin Tarsus’ta gerçekleştirdi. 

NG Kütahya Seramik’in 221. mağazasının açılışına, Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal, İlçe Emniyet Müdürü Halis Ünal, Jandarma Komutanı Binbaşı Mahmut Erin, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı H. Ruhi Koçak, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, Tarsu Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kepece,  Mersin GİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Serkan İzol, siyasi ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, basın mensupları ve çok sayıda davetli katıldı.

Tarsu Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kepece, açılış konuşmasında: ‘‘2014 yılında başladığımız seramik sektöründe, NG Kütahya Seramik; kalitesi, ürün çeşitliliği ve sektördeki inovatif konumuyla bizim için en doğru tercih oldu. Bizleri her konuda destekleyen NG Kütahya Seramik’in bir ferdi olmaktan kıvanç duymaktayım. Mağazamızın şehrimize hayırlı olmasını diliyorum’’dedi.

Açılışta, davetlilere teşekkür ve şükranlarını sunan NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, sözlerine şöyle devam etti: ‘‘Hepimizin fark yaratabilmek için değişik bakış açılarına ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Bu sadece bizim sektörümüz için geçerli değil, ülkemizi ekonomik anlamda geliştirebilmemiz ve büyütebilmemiz için hepimizin katma değerli işlere yönelmesi gerekiyor. Peki, biz katma değeri nasıl yaratıyoruz? Sektördeki diğer temsilcilerin yapmadıklarını ortaya koyarak, onlardan farklı satış ve üretim modellerine girerek katma değeri yüksek işlere imza atıyoruz. Dünya global bir pazar ise ve bizlerde Türk markaları olarak oralarda yerimizi alacaksak, büyük düşünerek çalışmamız gerekir. Bizler, cesareti kendimizde bularak büyük düşündük ve çok çalıştık. Türk bayrağını Çin Halk Cumhuriyet’inde, Avrupa’da ve Amerika’da dalgalandırıyoruz. Tabii büyük düşününce ve büyük başarılar hedeflenince gerçekten güzel işler çıkıyor. Şu anda seramik modasının merkezi olarak bilinen İtalya ve İspanya’ya ürünlerimizi satıyoruz. Hepsinden önemlisi seramiğin doğduğu topraklar olan Çin’e satış yapma başarısını gösteren ilk ve tek Türk seramik markasıyız. Dünyada yapımı devam eden en büyük havalimanı projesi olan İstanbul Yeni Havalimanı’nın seramikleri, NG Kütahya Seramik tarafından üretiliyor. Bunları söyleme nedenim, Türkiye’miz gelişiyorsa ve büyüyorsa iş dünyasının temsilcileri olarak bizler daha fazla çalışmalıyız’‘ dedi.

Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal, NG Kütahya Seramik’in kalitesinin örnek alınması gerektiğini belirterek; NG ailesine Tarsus’a mağaza kazandırdıkları için teşekkürlerini sundu.

İnovatif Ebatlara, İhtişamlı Mağaza

NG Kütahya Seramik’in ürettiği 60x120 cm, 60x160 cm, 120x120 cm ve 120x240 cm gibi inovatif koleksiyonlara ev sahipliği yapan mağaza 1000 m2’nin üzerinde alana sahip. Modern mimarisiyle dikkat çeken mağaza, farklı yaşam alanlarının sergilendiği mekân tasarımları, seramik modasının en yeni trendleri, müşterilerin konforu düşünülerek yaratılmış özel alanları ile rahat ve keyifli bir alışveriş ortamı sağlıyor.