NE ARAMIŞTINIZ?

NG KÜTAHYA SERAMİK 224. MAĞAZASINI ISPARTA’DA AÇTI

Modern mağazalarıyla yüksek teknolojiye sahip ürünlerini sunmaya devam eden NG Kütahya Seramik, iş ortağı Aymer Yapı ile birlikte Isparta'da 1500 metrekare kapalı alana sahip 224. mağazasının açılışını gerçekleştirdi.

Mağazanın açılış törenine; Isparta Valisi Şehmus Günaydın, Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Isparta Ticaret Odası Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, NG Kütahya Seramik Genel Müdürü Ali Abacı, KYK Genel Müdürü Uğur Kavukçuer, NG Kütahya Seramik Akdeniz Bölge Müdürü Yasin Konuşkan, Aymer Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Uslu ve Alanya’nın önde gelen iş insanları katıldı.

Mağazanın açılış töreninde Isparta protokol üyeleri, NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral ve Aymer Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Uslu konuşma yaptı.

Isparta Valisi Şehmus Günaydın, açılış konuşmasında: ‘‘İnşaat sektörü ekonomimizin çok önemli lokomotiflerinden bir tanesi. Son yıllarda özellikle inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmalarımız yapmış oldukları ürün çeşitlemeleriyle, araştırma ve geliştirmeler ile dünyada rekabet gücünü oldukça ileriye taşıdılar. Bizim iş adamlarımız çok büyük bir heyecan ve hevesle canla başla çalışıyorlar. Biz bunları gördükçe yarına daha umutla bakıyoruz, çok teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın konuşmasında: ‘‘NG Kütahya Seramik ezelden beri var. Tarihini anlat deseniz anlatacak kadar bilen bir insanım. Özellikle son yıllarda AR-GE’ye ve eğitime çok önem veriyor. Tabii ki bu araştırmalar neticesinde NG Kütahya Seramik, Türkiye’de olduğu gibi dünyada da öncü bir marka olacak. Yalnızca kalitede değil estetikte de her zaman en iyi olmayı hedefleyen marka, liderliğini bırakmayacaktır. Isparta’da NG Kütahya Seramik mağazasının açılmasına vesile olan herkese teşekkür ederim.’’ sözlerine yer verdi.

Güral: ‘‘Kriz Kelimesini Lütfen Kullanmayın’’

Türkiye ekonomisinin hareketli günlerden geçtiğini ve iş dünyasının üzerine düşenleri yapması gerektiğini belirten NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, konuşmasında şu ifadeleri kullandı: ‘‘Bu güzel mağaza için 12 yıllık iş ortağım Mehmet Uslu’ya ve emeği olan herkeseçok teşekkür ederim. Isparta’ya çok yakışan bir mağaza oldu. Başarılı çalışmalarımızla ülke ekonomisine katma değerler katarak, bu mağazanın hakkını da Alanya’da olduğu gibi vereceğimize dair şüphem yok. Biliyorsunuz Türkiye ekonomisi gündemi biraz hareketli günler yaşıyor. Ancak iş dünyası durmuyor, çalışmalarına devam ediyor. Ayaklarımızın yere basması gerektiği bir dönemden geçiyoruz. Çalışmalarımıza hiçbir zaman için ara verme gibi bir lüksümüzün olmadığını da biliyoruz. Bizde bu yönde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Isparta mağazamızın açılıyor olmasının sebeplerinden biri de bu. Sene sonuna kadar 10 tane daha mağazamızın açılışını gerçekleştireceğiz. İş dünyası olarak sizlerden ricam şudur: Kriz kelimesini lütfen kullanmayın, hepimiz yatırımlarımıza devam edelim, yeni katma değerler yaratalım.’’

TOBB bünyesinde NG Kurucu Başkanı Nafi Güral ile birlikte yaklaşık 14 yıl görev yapmaktan gurur duyduğunu söyleyen Isparta Ticaret Odası Başkanı Şükrü Başdeğirmen: ‘‘Nafi Güral’ı çok seviyoruz. Nafi Güral, Türkiye’ye her türlü yatırımı en iyi şekilde yapabilmek için mücadele eden biri. NG Ailesi sadece seramikte değil, biliyoruz ki birçok sektörde Türkiye ekonomisine ve istihdama katkı sağlıyor.’’ dedi.

Aymer Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Uslu konuşmasında: “Alanya’da 11 yıl önce hizmete açtığımız Aymer Yapı Market’in ikinci şubesini Isparta’da açmış olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Bugün burada gerçekleştirdiğimiz açılış töreninde bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan saygıdeğer iş ortaklarımız ve Alanya’dan katılan değerli konuklarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

Açılış konuşmaları sonrası yapılan merasimde kurdelayı kesen protokol üyeleri ve diğer konuklar mağazayı gezerek, NG Kütahya Seramik’in yeni koleksiyonunu incelediler.