NE ARAMIŞTINIZ?

NG KÜTAHYA SERAMİK’İN 2018 KREASYONU ANTALYA’DA GÖZ DOLDURDU

NG Kütahya Seramik, Antalya’da yer alan 3 bin metrekarelik showroomunda Türkiye’de ilk kez üretilen inovatif ebatlı ve üstün teknolojiye sahip yeni ürün koleksiyonlarını tanıttı.

NG Kütahya Seramik’in 21-22 Şubat tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirdiği 2018 kreasyonunun tanıtım davetine; NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve eşi Ebru Türel, iç mimar Hakan Külahçı, iç mimar Haldun Kilit başta olmak üzere Antalyalı birçok tanınmış mimar, iç mimar ve müteahhit katıldı.

Erkan Güral: ‘’Biz klasik bir seramik üreticisi değil, çözüm ortağıyız’’

İnşaat ve turizm sektörüne önemli katma değer sağlayan iş ortaklarıyla Antalya'ya yön verdiklerini belirten NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, ’’Ekip olarak yapılan değil, yapılmayan şeylerin üzerine gidiyoruz. Seramiğin doğduğu yer olan Çin'e ihracat yapıyoruz, Türkiye'de bunu gerçekleştiren ilk ve tek firmayız. Türkiye genelinde 225 mağaza ile hızlı bir mağazalaşma içerisindeyiz ve Antalya'da daha etkin olacağız’’ dedi. NG Kütahya Seramik 2018 koleksiyonu hakkında bilgi veren Güral, ‘’Biz klasik seramik üreticisi değil, çözüm ortağıyız. Üstün teknolojimizle ürettiğimiz inovatif seramiklerimiz ile dış cephe, iç mekân ve ıslak zemin dâhil tüm projelere en ideal çözümleri ve hizmetleri sunuyoruz’’ dedi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, NG Kütahya Seramik’in, Türkiye ve dünya seramik sektörüne kazandırdığı yenilikler ile çok önemli başarılara imza atığını ifade etti. Ar-Ge ve inovasyonun ne kadar önemli olduğunu NG Kütahya Seramik tesislerinde bizzat gördüğünü belirten Türel, şirketin yeni yatırımlarının Antalya'ya önemli katkılar sağlayacağını belirtti.

Üstün Teknolojiyle Üretilen Seramikler Beğeni Topladı

NG Kütahya Seramik’in Türkiye’de ilk kez ürettiği 120x240 cm, 80x240 cm, 30x240 cm ve 80x180 cm gibi inovatif ebatların yanı sıra; Plazma Delux serisi, Technoplus ve dijital frit uygulamasıyla üretilen üstün teknolojiye sahip ürün koleksiyonları iç mimar ve mimarların beğenisini kazandı.

NG Kütahya Seramik, Plazma Delux serisi ile 120x240 cm ebatlarına kadar metal kaplama teknolojisini kullanan dünyadaki tek marka. Üstün teknolojiyle tasarlanan Plazma Delux, yaşam alanlarında benzersiz algılar yaratıyor. Pres öncesi kuru aplikasyon teknolojisi Tecnoplus ile Türkiye ve dünyada ilk kez NG Kütahya Seramik; 120x240 cm, 120x120 cm, 60x120 cm gibi inovatif ebatlarda teknik porselen karo üretiyor. Türkiye’de ilk kez NG Kütahya Seramik’in uyguladığı dijital frit yöntemi ile hem mat hem de parlak, birbirinden farklı yüzey efektleri aynı üründe yer alıyor.

NG Kütahya Seramik 2018 kreasyonu, seramik sektörüne kazandırdığı ilkler ve yenilikler ile hayranlık uyandırırken; davetliler, devlet opera sanatçılarının müzik dinletileri ile de keyifli bir akşam geçirdiler. Ressam Lara Cengiz’in, NG Kütahya Seramik’in inovatif ebatlı seramiklerini vurguladığı ve showromun mimari konsepti içerisinde yer alan resimleri de, konuklar tarafından oldukça beğenildi.