NE ARAMIŞTINIZ?

NG KÜTAHYA SERAMİK’İN 222’NCİ MAĞAZASI İNEGÖL’DE AÇILDI

Üstün teknolojiye sahip inovatif koleksiyonları ile seramik sektörünün öncüsü NG Kütahya Seramik, 222’nci mağazasını Bursa İnegöl’de açtı. Açılışa; Belediye Başkanı Alper Taban, Belediye Başkan Yardımcısı Adil Kansu, Cumhuriyet Başsavcısı Zekeriya Alper İnanç, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Uğur Baş, Emniyet Müdürü İlhami Araali, NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, NG Kütahya Seramik Genel Müdürü Ali Abacı, Kardeşler Yapı şirket ortağı Muzaffer Erezsarı, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ersan, CHP İlçe Başkanı Necmi Demir, İyi Parti İlçe Başkanı Müfit Besler, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ, İTSO Meclis Başkanı Mahmut Demirtaş, bazı belediye meclis üyeleri, oda ve dernek başkanları ile davetliler katıldı.

HEP BİRLİKTE ÇOK ÇALIŞIYORUZ

Törende konuşma yapan Kardeşler Yapı firması ortaklarından Muzaffer Erezsarı, "NG Kütahya Seramik olarak biz büyük bir aileyiz ve size büyük bir aile ile hizmet etmek için varız. En büyük atılımlardan birini gerçekleştiriyoruz. Başta Belediye Başkanım, Başsavcım, iş ortağım, ailem ve siz dostlarım ile birlikte olmaktan onur duyuyorum, hoş geldiniz sefalar getirdiniz" dedi.

İnegöl’ün potansiyeli çok yüksek bir ilçe olduğunu ifade eden NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, "Bu güzel mağazamızın açılışına hoş geldiniz, şerefler verdiniz. Ülkemiz gelişiyor, büyüyor. Ekonomimiz hızla ilerliyor. Dolayısıyla iş dünyasının birer temsilcisi olarak, bizlerde hep birlikte çok çalışıyoruz. Çalışmanın en büyük mükâfatı kazanılan başarılar. Bunun daim olması için hepimizin farklı düşünmesi, üretmesi ve bu yönde farklı çalışmaları ortaya koyabilmesi lazım. Bende ekip arkadaşlarım ile birlikte hep bu gayretin içerisindeyim. Sektörde her zaman farklılık yaratmayı arzu ediyoruz. Bu çalışmamızın bir neticesi olarak, büyük ebatlı seramiklerin üretimi söz konusu oldu. Gururla ve onurla sizlere ifade etmek istiyorum ki, büyük ebatlı seramiklerimizi, seramiğin doğduğu yer olan Çin’e ihraç ediyoruz. Modanın merkezi İspanya’ya ve İtalya’ya ihraç ediyoruz ve ülkemize dövizler kazandırıyoruz. İnegöl, ekonomik açıdan bakıldığında şehir niteliği taşıyor ve Eskişehir’i geçmiş durumda. İlçe demeye dilim varmıyor, hızla büyüyor ve gelişiyor. Az önce Muzaffer kardeşimiz söyledi, biz hizmet için buradayız dedi. Bizler de hizmet için ülkemizin her yerine gidiyoruz. Burası 222’nci mağazamız. Bu mağazamızın İnegöl ekonomisine hayırlar getirmesini temenni ediyorum" diye konuştu.

NG KÜTAHYA SERAMİK’E TEŞEKKÜR

Erkan Güral’ın konuşmasının ardından İTSO yönetim kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ: ‘‘Ülkemizin ve dünyanın önemli markalarından biri olan NG Kütahya Seramik’in ülkemize katkılarından dolayı tüm çalışanlarına bir Türk vatandaşı olarak teşekkür etmek istiyorum. Şehrimizin bir diğer markası Kardeşler Yapı, bu sektörde çok ciddi yatırımlar yapıyor. Özellikle yapmış oldukları yatırımlardan dolayı onlara da ayrı ayrı teşekkür ediyor, ticari hayatlarında başarılar diliyorum" dedi.

Programda son olarak konuşan, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, ”Kütahya Seramik firmasının şehrimize yeni bir heyecan getireceğine inanıyorum. Ülkemizin hedefleri var. Mesela 2023 yılında ihracatta 500 milyar dolarlık hedefe ulaşmak istiyoruz. Bunun için böylesi kıymetli işletmelere ihtiyacımız var. Sayın Cumhurbaşkanımız önümüze hedefler koyuyor. Demek ki işletmecilerimizde hükümete güveniyor, istikrar var diyerek yatırım yapıyor. İnegöl’ün de katkısını es geçemiyorum. İnegöl ihracat noktasında 81 vilayet içerisinde 20. sıraya gelmiş.” diyerek sözlerini tamamladı.

NG Kütahya Seramik’in iş ortağı Kardeşler Yapı ile açtığı yeni mağazası 1100 m2’den oluşuyor.120x240 cm, 120x120 cm, 60x160 cm, 60x120 cm, 80x80 cm, 60x60 cm inovatif ebatlı ve tasarımlı koleksiyonların ön planda olduğu mağazada, 26 adet canlı mekân bulunuyor.