NE ARAMIŞTINIZ?

NG KÜTAHYA SERAMİK’İN 228. MAĞAZASI ORTACA’DA AÇILDI

Yenilikçi bakış açısıyla seramik sektöründe trendleri belirleyen NG Kütahya Seramik’in Türkiye genelindeki 228. mağazası Muğla’nın Ortaca ilçesinde açıldı. Açılış törenine; Cumhur ittifakı Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Nil Hıdır, Ortaca Kaymakamı Oktay Erdoğan, Ortaca İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Evren Ekmekçi, Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, Millet İttifakı Ortaca Belediye Başkan Adayı Mehmet Sertkaya, Ortaca Emniyet Müdürü Hüseyin Başkan, iş dünyası ve sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

MAĞAZANIN 4 BİN METREKARENDEN BÜYÜK BİR ALANI VAR

Açılışta ilk konuşmayı Erpek Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı ve NG Kütahya Seramik iş ortağı Yunus Erpek yaptı. Erpek konuşmasında,‘‘2010 yılında mimarlık fakültesini bitirip 2012 yılında aktif olarak meslek hayatıma başladım. 2014’te ise sektörünün lideri olan NG Kütahya Seramik ile uzun ve başarılı bir iş ortaklığı hedefleyerek işe başladık. 85 metrekarelik teşhir alanımızı bugün 600 metrekarelik modern bir showroom’a ve 3500 metrekare depolama alanına ulaştırmanın sevincini yaşıyoruz. Bizim amacımız sanat ve teknolojiyle harmanlanan bu markayı bölge halkımıza en iyi şekilde güven ve samimiyetle sunabilmektir. İlk başladığımız andan itibaren şahsıma olan güveninden ve desteklerinden dolayı Bölge Müdürü Kürşat Erdem’e, Mimar Deniz Baykal’a, NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral’a, çalışma arkadaşlarıma ve sevgili aileme çok teşekkür ederim.’’ ifadelerini kullandı.

ERKAN GÜRAL: ‘‘ÜLKEMİZİ MADE IN TURKEY İBARESİYLE TEMSİL ETMEKTEN ONUR DUYUYORUZ’’

NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral: ‘‘Bugün, burada çok önemli ve anlamlı bir günde sizlerle beraber olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Şirin beldemiz Ortaca’da böylesine güzel bir mağazanın hazırlanması sürecinde emek veren, katkı sağlayan ekip arkadaşlarımıza ve Erpek ailesine içten dileklerimle teşekkür ediyorum. Bizim yaptığımız iş seramik kaplama malzemesi üretmekten ziyade, katma değeri çok yüksek olan projelere çözüm ve iş ortağı olmak ve mekânların yaşam kalitesini yükseltmek. Ülkemizin en önemli konularından biri biliyorsunuz ki ihracat. Biz de NG Kütahya Seramik olarak ürünlerimizi Türkiye dışında da, dünyanın çok çeşitli ülkelerine ulaştırabiliyoruz. Peki, nerelere gidiyoruz? Modanın başkenti olan İtalya’da, seramik ülkesi olarak bilinen İspanya’da NG Kütahya Seramik ürünlerini bulabilirsiniz. Seramiğin doğduğu yer olan Çin Halk Cumhuriyeti’ne Kütahya’dan seramik ihracatı gerçekleştiren tek Türk seramik markası olmanın haklı gururu da ben ve tüm ekip arkadaşlarıma ait. Ülkemize katma değer yaratacak tüm projelerin içinde biz yer aldık. Bundan sonra da Allah’ın izniyle yer alacağız. Biz, NG Kütahya Seramik ailesi olarak farklı işler yapmayı ülkemizi dünyanın çeşitli ülkelerinde en iyi şekilde markamızla ve özellikle de ‘Made in Turkey’  ibaremizle temsil etmekten onur ve gurur duyuyoruz. Bu eserin, Ortaca’da hayat bulmasında emeği olan tüm ekip arkadaşlarımıza içten dileklerimle teşekkür ediyor, ülke ve Ortaca ekonomisine hayırlı olmasını diliyorum.’’ açıklaması yaptı.

EKONOMİYE YENİ BİR KATKI

Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik yaptığı konuşmada, ‘‘Çok önemli bir mağazamızı ilçemize kazandırıyoruz. Yaratacağı istihdamla bölgemize değer katacaktır. NG Kütahya Seramik gibi dünyanın göz bebeği firmalarından birinin Ortaca’da açılmasını özellikle benimseyip desteklediğimi belirtmek isterim. Büyük bir markayla iş birliği yaparak örnek olduğu için Yunus Erbek Bey’i tebrik ediyorum.’’ dedi.

KAYMAKAM OKTAY ERDOĞAN: ‘‘MAĞAZA MUĞLA’NIN TAMAMINA HİZMET VERECEK’’

Açılış töreninin son konuşmasını yapan Ortaca Kaymakamı Oktay Erdoğan, ‘‘Çok önemli bir iş yerini bölgemize kazandırıyoruz. Muğla’nın tamamına hizmet verecek bu mağazanın hayırlı olmasını temenni ediyorum.  İstihdamla birlikte bölgemizde farklı bir kulvar açacaktır. Almış olduğu eğitimle ve girişimciliğiyle Yunus Erpek kardeşimizin başarılı olacağına inanıyorum.’’ dedi.