NE ARAMIŞTINIZ?

NG KÜTAHYA SERAMİK'TEN AMERİKA ATAĞI

Anadolu topraklarının 7000 yıllık seramik kültürüne kattığı çağdaş yorum ve zengin birikimi ile seramik sektörüne ilkleri kazandıran NG Kütahya Seramik, ABD’nin en büyük eyaleti Kaliforniya’da ilk showroomunu açtı.

Amerika Coverings Fuarı’nda uzak kıta ile inovatif ve yenilikçi seramiklerini buluşturan NG Kütahya Seramik, ABD'nin batı yakasında yer alan ve ülkenin en kalabalık eyaleti olan Kaliforniya’da 25 Ekim 2017 tarihinde yeni bir showroom açtı. Açılışa; San Diego Ticaret Odası, Türk-Amerikan Derneği San Diego Şubesi yetkilileri, Türkiye Cumhuriyeti Los Angeles Başkonsolosluğu yetkilileri, Batı Amerika Türk Ticaret Odası temsilcileri, NG Kütahya Seramik Kaliforniya iş ortağı Oral Yılmaz, birçok mimar, tasarımcı ve sektör temsilcileri katıldı.

Kaliforniya’nın San Diego adlı şehrinde bulunan showroomda sadece seramikte Türk imzasını ABD ile buluşturan NG Kütahya Seramik ürünleri satılıyor. ABD pazarında; NG Kütahya Seramik’in; doğayı yansıtan tasarımları ve 30x160 cm, 60x120 cm, 18x118 cm, 20x120 cm, 60x60 cm ebatları daha çok ilgi görüyor. Üstün teknolojiyle üretilen NG Kütahya Seramik ürünlerinin yer aldığı 250 m2 büyüklüğündeki showroomun 650 m2 depo alanı bulunuyor.

İnovatif ebatlı ve farklı tasarımlı yüzlerce yer ve duvar karosu, sırlı porselen karo, teknik granit seramik üretimiyle sektörün öncü markaları arasında yer alan NG Kütahya Seramik, üretiminin tamamını Kütahya’da yer alan fabrikalarında gerçekleştiriyor. İmzasını taşıyan ürünlerini yurt dışında bulunan birçok mağazası aracılığıyla tüm dünyaya ulaştıran NG Kütahya Seramik bir yandan da yurt dışında açtığı showroomlarla etki alanını genişletme yolunda hızla ilerliyor.