NE ARAMIŞTINIZ?

NG KÜTAHYA SERAMİK’TEN ERZİNCAN’A YENİ MAĞAZA

Yenilikçi bakış açısıyla seramik sektöründe trendleri belirleyen NG Kütahya Seramik’in 226. mağazası Erzincan’da hizmete açıldı.

Açılış törenine; Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Belediye Başkan Vekili Gökhan Ulutaş,  Emniyet Müdürü Bülent Şensoy, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Tanoğlu, NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, NG Kütahya Seramik Genel Müdürü Ali Abacı, Tuncaylar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Alaattin Tuncay, iş dünyası ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.

Yeni mağazanın açılış töreninde konuşma yapan Erkan Güral: ‘‘Ülkemiz ekonomik anlamda yavaşlama döneminden geçiyor. Hiçbirimizin şikâyet etme gibi bir lüksü yok. Zorlukları hep birlikte aşmak hepimizin görevidir. 24 yıllık iş ortağımız Tuncaylar Yapı Market ile birlikte, bugün yeni mağazamızı açmamız bunun bir ifadesi. Biz geçen sene bir fabrika hayata geçirdik. İsmi 15 Temmuz Şehitler Fabrikası. O fabrika, Türkiye’de ürettiği en büyük ebatlı seramikleri, seramiğin doğduğu topraklar olan Çin Halk Cumhuriyeti’ne, seramiğin ve modanın merkezi İtalya’ya, İspanya’ya ihracat yapmamıza imkân veriyor. Tereciye tere satılır mı? Satılır. Biz de gerçekten bundan büyük keyif duymaya başladık. Bu, bir ticari mesele değil artık. Türk menşeli bir ürünün markasıyla birlikte dünyanın öbür ucunda kullanılabiliyor ve oradaki rakiplerin içinde yer alabiliyor olması gerçekten çok memnuniyet verici’’ dedi.

Erkan Güral’ın ardından, Erzincan Valisi Ali Arslantaş konuşmasında şu ifadelere yer verdi, ‘‘Şehrimize istihdam ve katma değer sağlayacak yeni bir iş yerinin açılışında birlikteyiz. NG Kütahya Seramik mağazasının Erzincan ekonomisine hayırlar getirmesini diliyorum.’’ Tuncaylar Yapı Market Yönetim Kurulu Başkanı Alaattin Tuncay’da, Türkiye’nin milli gururu olan iş ortakları NG Kütahya Seramik ile açtıkları yeni mağazanın Erzincanlılara hayırlar getirmesini diledi.