NE ARAMIŞTINIZ?

NG KÜTAHYA SERAMİK’TEN MİMARLARA ÖZEL YILBAŞI BALOSU

NG Kütahya Seramik mimarlar, iç mimarlar ve peyzaj mimarlarına özel Antalya Akra Barut Otel’de yılbaşı balosu düzenledi. 27 Aralık tarihinde gerçekleşen baloda,konuklar sevilen şarkıcı Altay’ın şarkılarıyla doyasıya eğlendi.

Seramik sektörünün lider markası NG Kütahya Seramik’in, düzenlediği yılbaşı programına; Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Hakime Yılmaz, İçmimarlar Odası Antalya Şube Başkanı İlker Biner, Mimarlar Odası Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Özge Köksal, Akdeniz Üniversitesi İç Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Zuhal Kaynakçı Elinç, Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Reha Kemal Kavas, Antalya Bilim Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Shirin Izadpanah, Bilim Üniversitesi Dekan Yardımcısı Mustafa Küçüktüvek ile mimar, iç mimar ve peyzaj mimarları katıldı. Yılbaşı balosunda Nafi Emir Sürmeli, Umut Güral ve Demir Nafi Güral konuşma gerçekleştirdi.

İçmimarlar Odası Antalya Şube Başkanı İlker Biner yaptığı konuşmada;  ‘‘ Bu gecede bizleri bir araya getiren, ülkemizin en değerli markalarından biri olan NG Kütahya Seramik ailesine teşekkürlerimi sunuyorum. Görüyorum ki NG ailesinin 4. Kuşağı, büyüklerinin izinden veemin adımlarla geleceğe yürüyor. NG Kütahya Seramik dünya çapında bir marka. Yaptığı işleri, kazandığı başarıları mutlulukla izliyorum.Özellikle yurt dışında gittiğim fuarda birçok markanın standını gezdim. Şunu söyleyebilirim ki; NG Kütahya Seramik’in eksiği yok, fazlası var. ‘’ ifadelerini kullandı.

Umut Güral: ‘‘NG Kütahya Seramik, sektörünün yükselen gücü olmaya devam edecektir.’’

NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı babam Erkan Güral ve Kurucu Başkanımız dedem Nafi Güral beyefendinin selam ve sevgilerini getirdim diyen Umut Güral, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: ‘‘NG Kütahya Seramik olarak siz değerli mimar, iç mimar ve peyzaj mimarlarımızla bu sene, 30 yılı geride bıraktık. 30 yıl içinde sürekli büyüyen markamız ülke sınırlarını aşarak dünyanın birçok bölgesinde ülkemizi başarıyla temsil etmektedir. 30 yıllık bu yolculuğumuz içerisinde sizlerle birlikte nice ilklere ve yeniliklere imza attık ve dünyanın en prestijli ödüllerine layık görüldük. Babamın da her zaman söylediği gibi başarılarımızın temelinde kararlılık, cesaret ve çok çalışmak var. Ben inanıyorum ki, sizlerle birlikte NG Kütahya Seramik, sektörünün yükselen gücü olmaya devam edecektir.’’

Nafi Emir Sürmeli: ‘‘Ülkemiz için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.’’

Yılbaşı balosunda büyük NG ailesini temsil ettiklerini dile getiren Nafi Emir Sürmeli konuşmasında: ‘‘Biz, büyük NG Ailesinin birer ferdi olarak, kıymetli dedemiz Nafi Güral’ın vizyonuyla geleceğe bakıyor, hedef ve hayallerimizden ödün vermeden çalışıyoruz. Bizim en hassas olduğumuz konulardan biri de eğitim… Sektörünün lider markası KYK Yapı Kimyasalları olarak, Onur Sürmeli’nin öncülüğünde, eğitim için yollara düştük. Yapı sektörü için profesyonel çözümler üretmenin yanı sıra Türkiye’nin 279 farklı noktasında 180 bin ustamıza eğitim verdik. Aynı zamanda Nafi Güral Eğitim Vakfı olarak, gelecek nesillerin nitelikli bir eğitim almaları için eğitimleri ile ilgili konularda faaliyetlerde bulunuyoruz. Bu sene 234 öğrenciye burs verdik. Yine bu doğrultuda hiçbir kâr amacı gütmeden Hediye Güral Anaokulu, Nafi Güral Fen Lisesi, Ali Güral Anadolu Lisesi isimlerini taşıyan eğitim kurumları inşa ettik. NG Ailesi olarak, tarihimizi ve kültürümüzü yaşatmak için de çalışmalar yürütüyoruz. 2017 yılında 76 bin antika parçadan oluşan NG Koleksiyon’u açarak çok güzel bir işe imza attık, özellikle gençler için geçmiş ile gelecek arasında köprü kurduk. Yüreğimizdeki inançla ve cesaretle, ülkemiz için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.’’ dedi.

Demir Nafi Güral ise konukların yeni yılını kutladı. Güral ‘’Yeni bir yıla sayılı günler kala aileniz ve sizler için, sağlıklı huzurlu ve mutlu bir yaşam diliyoruz. 2020 yılı, tüm hayallerinizin gerçekle buluştuğu, her gününüzün sevgi ve mutlulukla geçtiği bir sene olsun’’ dedi.  Yılbaşı balosunda Altay’ın muhteşem sahnesiyle eğlenen mimar, içmimar ve peyzaj mimarlarında oluşan 200’e yakın konuk, unutulmaz bir gece yaşadı.