NE ARAMIŞTINIZ?

NG KÜTAHYA SERAMİK’TEN UNUTULMAZ YÜKSELEN DEĞERLER TOPLANTISI

NG Kütahya Seramik’in gelenekselleşen “Yükselen Değerler Toplantısı” 7-10 Aralık 2017 tarihleri arasında Titanic Belek Otel’de gerçekleşti.

Bu yıl toplantıya, Türkiye’nin dört bir yanından gelen 550’yi aşkın iş ortağı katıldı. Yurt içi iş ortakların yanı sıra çeşitli ülkelerden iş ortakları ve aileleri de toplantıya katılım sağladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantı NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral’ın açılış konuşmasıyla devam etti.

“Ya ilk olacaksınız ya en iyisi olacaksınız”

Açılış konuşmasını yapmak üzere sahneye çıkan NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, ’’Bugün burada sizlerle olmaktan heyecan duyuyorum. Bunun sebebi sizlere olan sevgim ve saygım. Allah bu sevgiyi ve saygıyı karşılıklı olarak bizden eksiltmesin. Değerli dostlarım aramızda şu anda yurt dışından gelen çok değerli konuklarımız bulunuyor. KKTC’den, Rusya’dan, İsrail’den, Azerbaycan’dan Gürcistan’dan, Fas’tan, Birleşik Arap Emirlikleri’nden, İspanya’dan, İran’dan ve Irak’tan gelen dostlarımız var. Sizlerin de adına kendilerine ülkemize hoş geldiniz diyorum.’’ diyerek sözlerine başladı.

İnşaat sektörünün ve ticaret yapma alanlarının genişlediğine değinen Erkan Güral sözlerine şöyle devam etti: ’’Seramik fabrikalarımızın kapasitesini arttırma yönünde iki yeni fırın ilavemiz oldu. İkisi de 2,5 milyon m2’den toplam 5 milyon m2 kapasiteye sahipler. Bunu niye yapıyoruz? Az önce büyümekten bahsetmiştim ve sizler çok güzel bir şekilde şirketinizi ve işlerinizi büyütüyorsunuz. Ailemiz her geçen gün genişliyor. Aramıza yeni katılan iş ortaklarımız oluyor. Tabii bu isteklere bizimde karşılık vermemiz lazım. Bu iki fırın devreye girdiğinde toplam 35 milyon m2 üretim kapasitesine sahip olacağız. Dünyada bugünkü teknolojiler çerçevesinde en büyük ebatları yapan fabrikayı sizlerin huzuruna sunmuştuk. Farklı bir ürün grubunu tüketiciyle buluşturmak hepimize inanılmaz kolaylıklar ve kârlılıklar sağladı. İlk olmak her zaman için daha başka. ‘Ya ilk olacaksınız ya da en iyisi olacaksınız’. Biz ilk olabildiklerimizde ilk, olamadıklarımızda da en iyisi olma gayretinden asla şaşmadık. 2018 için büyüyen şantiye pazarında daha fazla yer alabileceğimizi biliyorum. Dolayısıyla çalışma arkadaşlarınız ile birlikte göstereceğiniz gayretin, hem rekabet anlamında hem de hizmet ve servis anlamında her zaman yanında olacağız. O pazardan daha fazla pay alabilmek için ne gerekiyorsa yapacağımızı da özellikle belirtmek istiyorum.

Mutlulukla söylemek isterim ki Superbrands tarafından yapılan araştırmalar sonucunda 2016’nın süper markaları arasında biz de yer aldık. Peki, bunu nasıl başardık? Biz yapmış olduğumuz işe aşk katıyoruz. Şu anda burada aramızda olmayan 4700 çalışma arkadaşımla birlikte, Kütahya’da, kalbimiz yeni başarılar için atıyor. Onların orada üretmiş oldukları bu ürünleri, sizlerle birlikte hayal ederek ve çalışarak en iyi yerlere götürebileceğimizden en ufak bir kuşkum yok.’’

2017 Yılı Konsept Mağaza ve Marka Sadakat Ödülleri sahipleriyle buluştu

Sene içerisinde açılışı gerçekleştirilen ve konseptleriyle bulundukları bölgeye gerçek anlamda değer katan NG Kütahya Seramik mağazalarının sahiplerine ödülleri verildi.

Konsept mağaza ödüllerinde; Hatay Asgün İnşaat, Kahramanmaraş Kardeşler Seramik, Edremit Mertaş Grup, Marmaris Kayanar İnşaat ve Sivas Karadağ Yapı ödüllerini NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral’ın elinden aldı.  Sadakat ödülleri ise NG Kütahya Seramik ile 10 ve 15’inci yıllarını dolduran iş ortaklarına takdim edildi.

Ödül töreninin ardından NG Kütahya Seramik’in yeni ürün kreasyonunun tanıtımı yapıldı. 120x240 cm, 60x240 cm, 120x120 cm, 80x80 cm, 60x 60 cm, 45x90 cm, 30x90 cm, 30x75 cm inovatif ebatlara sahip yeni ürünler iş ortaklarına tanıtıldı.

MUHTEŞEM GALA GECESİ

Yükselen Değerler Gala Gecesi’nin açılış konuşmasını NG Kurucu Başkanı Nafi Güral yaptı. 2017 ciro ödüllerinin de sahiplerini bulduğu gece de, Yükselen Değerlerin minik misafirleri hep birlikte 10. Yıl Marşını söyledi.

’’İyi ki varsınız, iyi ki bizim iş ortağımızsınız’’

Açılış konuşmasında NG Kurucu Başkanı Nafi Güral, dünyanın sıcak gündemine değinerek, güçlü olunması gerektiğini belirtti. Güçlü olmak için ise ekonomimizin güçlü olması gerekir diyen Nafi Güral: ’’Var gücümüzle çalışmak zorundayız. Hiçbir şekilde frene basmak gibi bir kredimiz veya lüksümüz yok. Eğer biz herhangi bir şekilde tereddüt ederek yatırımlar yapmamış olsaydık, istihdam yaratamayacaktık. Biz yılbaşından bu yana yaklaşık 600 kişiyi istihdam ettik. Türkiye’nin gelişmesi için olması gereken gayretler bunlar.

Sizin de destek vereceğiniz başka sektörlerde de yatırımlarımız var. Sapanca’da bir otel daha açıyoruz. Eğer bir sıkıntı olduğunu hissetmiş olsaydık, takdir edersiniz ki böyle bir yükün altına girmezdik. Gözlerimizi zirveye dikmeye devam etmemiz gerekiyor. Asla beklemek ve durağanlaşmak gibi bir lüksümüz olmamalı.  Öyle arzu ediyorum ki sizlerin yükselen değerleriniz artarak devam edecek ve bizler sizlerin iş ortağı olarak her zaman yanınızdayız. Biz üreteceğiz siz satacaksınız. Biz satmayı beceremeyiz. Eğer becerebilseydik bu kadar iş ortağına ihtiyacımız olmazdı.  Siz de üretmeyi beceremezsiniz çünkü sanayicilikte ayrı bir kurum. Demek ki bu iki güç bir araya geldiği zaman olağanüstü sonuçlar elde edilebiliyor. Sizlerle beraber olduğum için memnuniyetimi bir kez daha ifade etmek istiyorum. İyi ki varsınız, iyi ki bizim iş ortağımızsınız.’’ dedi.

Gala gecesinde 2017 Yılı Ciro Ödülleri sahiplerini buldu

2017 yılı Türkiye ciro ödüllerinin yanı sıra, ilk 5’e giren yurtdışı iş ortaklarına ihracat ciro ödülleri, ihracat özel ödülü ve ihracatta en hızlı büyüyen pazar ödülü verildi. İhracat özel ödülü Yekiel Topolski’nin olurken, ihracat ciro birincisi İsrail iş ortağı Negev Home Design oldu. İhracat en hızlı büyüyen pazar ödülüyse Akabe İnşaat’a takdim edildi.

Türkiye ciro ödülleri, sıralamada ilk 20’ye giren iş ortaklarına sunuldu.  Ciro ödüllerinde ilk 3’e giren iş ortaklarına ödülleri NG Kurucu Başkanı Nafi Güral ve eşi Gülsüm Güral tarafından takdim edildi. 2017 Türkiye ciro 3.’sü Mersin Yücesoy Seramik, 2.’si Antalya Truva Seramik ve ciro 1.’si Antalya Opal Yapı oldu.

NG Çocuklarından 10. Yıl Marşı

Ellerinde Türk bayraklarıyla NG Kütahya Seramik Yükselen Değerler Toplantısı’nın gala gecesini daha da anlamlı kılan küçük konuklar hep bir ağızdan, coşkuyla 10. Yıl Marşı’nı söylediler. Bu özel anlarda en çok anne ve babalar gururlanırken, tüm misafirler miniklere eşlik ederek 10. Yıl Marşı’nı hep birlikte söyledi.

Gecenin sonunda sahne alan ünlü sanatçı Ziynet Sali ise şarkılarıyla konuklara eğlenceli anlar yaşattı.