NE ARAMIŞTINIZ?

SERAMİK KAPLAMA İLE NEFES ALABİLEN YAPILARA SAHİP OLUN

SERAMİK KAPLAMA İLE NEFES ALABİLEN YAPILARA SAHİP OLUN

Kütahya Porselen ve Kütahya Ambalaj fabrikalarının tüm dış cephelerinde NG Kütahya Seramik 60x120 Vista ve 60x120 Rovere serileri tercih edildi. Son zamanlarda daha sık cephelerde kullanılan poliüretan cephe sistemlerinin uygulandığı binalarda; yapıştırma sisteminin sağlamlığı öne çıkıyor. İki porselen arasında boşlukta kullanılan derz çıtası estetikte avantaj sağlarken, boşluksuz yapılanma ile su sızıntılarını da en aza indirgiyor.

NG Kütahya Seramik tarafından, Kütahya Ambalaj ve Kütahya Porselen binalarına uygulanan seramik dış cephe kaplama birçok avantajı da beraberinde getiriyor;

Hava Şartlarından Etkilenmiyor

Seramiğin su emme oranı çok düşük olduğu için donma kaynaklı deformasyonlar olmadığı gibi sıcaktan kaynaklanan genleşme ve renk solması gibi sorunlar yaşanmaz. Pişmiş toprak esaslı bir malzeme ile oluşturulan cephe kaplaması olduğu içinde formasyonlara kapalı bir cephe sistemi. Tüm yağışlara karşı tepkisiz bir malzeme yapısı var.

Enerji Verimliliği Şartlarına Uygun

NG Kütahya Seramik cephe kaplama sistemleri, enerji verimliliği şartlarına elverişli. Sistem alt yapısında kullanılan yalıtım tabakaları ve diğer sistemlerde bulunmayan iç hava boşluğu ile enerji kullanımı kontrol altında. Teknik porselen arkasına kullanılan yalıtım katmanları ile enerji verimlilik sertifikasına uygun. Cephe kaplamanın altına ilave olarak mantolama yapılabildiği gibi önceden mantolama yapılmış binaların üzerine de kaplama yapılabilmekte.

Atese Dayanıklı

NG Kütahya Seramik cephe sistemleri ile kullanılan malzemeler (taş yünü, porselen, alüminyum) yangın dayanımı olan ürünler. Buhar dengeleyici örtü ise (Kullanılması tercihe bağlı. Yerine cam tüllü taş yünü de kullanılabilir) alev iletmeyen malzeme olarak seçilmeli.

Entegre

NG Kütahya Seramik cephe sistemleri, mimaride kullanılan; cam, kompozit, ahşap gibi yapı malzemeleri ile beraber mükemmel bir şekilde uygulanabilir. Sistem alt yapısı tüm yüzeylerde ve diğer cephe giydirme sistemleriyle kullanılmaya uygun.

Depremde Güvenli

NG Kütahya Seramik cephe sistemleri, yüksek esneme payına sahip olduğu için deprem anında güvenli. Aynı metrekarede doğal taşa göre %300’e varan oranda hafif. Deprem anında yatay yüklerin oluşturduğu deformasyona; bileşenlerin birleşim şekli ve derz uygulamasıyla önemli bir noktaya kadar dayanıklı.