NE ARAMIŞTINIZ?

YARATICILIK VE İNOVASYON İTALYA'DA SAHNE ALDI

YARATICILIK VE İNOVASYON  İTALYA’DA SAHNE ALDI

Türk seramik sektörünün dünya pazarındaki lider kuruluşlarından NG Kütahya Seramik, 2016 koleksiyonları ve trend belirleyen tasarımlarını İtalya Cersaie Fuarı'nda sergiledi.

NG Kütahya Seramik, yeni koleksiyonlarını ilk kez 28 Eylül- 2 Ekim günleri arasında İtalya’nın Bologna kentinde düzenlenen Cersaie Fuarı’nda sektör profesyonelleri ile buluşturdu. Bu sene yine ilklere imza atan NG Kütahya Seramik, 2016 koleksiyonları ile dünya pazarlarına sıra dışı yenilikler ve inovatif ürünler sundu. Mimari tasarımlara yeni bir boyut kazandıran 60x160 cm ve 20x160 cm
karolar, dünyada bir ilk olan 9 mm kalınlığındaki 120x240 cm büyük ebatlı granit seramikler sadece NG Kütahya Seramik standında yer aldı. NG Kütahya Seramik kreasyonlarında; ahşap modasının yeni trendleri, ipeksi yüzeyler, mermer yüzeylerde zamansız tasarımlar, geometri ile fonksiyonelliği bir arada sunan dünyaca ünlü tasarım ödüllerine sahip koleksiyonlar öne çıkıyor.

Yaratıcılıktan Vazgeçmeyenlere Yeni Boyutlar

Dünyada ilk kez NG Kütahya Seramik tarafından 9 mm kalınlığında üretilen 120x240 cm ve 10 mm kalınlığında üretilen 60x160 cm ölçülerindeki koleksiyonlar fuarın öne çıkan yenilikçi boyutları. Modernist ve mimari kombinasyonlara olanak tanıyan yeni boyutlar, esnekliği ve fonksiyonelliği bir arada sunuyor.

Ahşap modasında yeni trentler

Tasarımcısı tarafından yeniden yorumlanan, klasiğin ötesinde modern ahşap kreasyonlar NG Kütahya Seramik’in moda yaratan iddialı serileri arasında yer aldı. Koleksiyonun en sıra dışı tasarımlarını, bilindik ahşap trendine yeni bir yorum getirerek, Akdeniz renklerini ahşap desenlerle buluşturan seramikler oluşturdu.

Mermer Yüzeylerde Zamansız Tasarımlar…

Mermer trendini, doğal ve elegant bir dille yorumlayan NG Kütahya Seramik, 60x160 cm ebadını, ünlü Serpeggiante mermerinin dokusu ile buluşturdu. Dekorasyonun önemli bir yapı taşı haline gelen mermer ve doğal taş yüzeyler, mimari de zamansız tasarımlar olarak isimlendiriliyor.

İpeksi Yüzeyler, İnce Bir Dokunuş…

NG Kütahya Seramik’in 60x120 cm ebatlı serilerinde kullandığı mat lappato dokulu kreasyonlar, ipeksi ve kusursuz yüzeylere ince bir dokunuş kazandırıyor.

Fonksiyon ve Yaratıcılığın Buluşması

Tasarımda geometriyi, fonksiyonellik ve uygulama çeşitliliği ile eşsiz bir biçimde harmanlayan, seramik sektöründe “Red Dot Best Of The Best” ödülüne sahip ilk ve tek koleksiyon olan Versatile serisi NG Kütahya Seramik standında ziyaretçilerin ilgisini çeken önemli serilerden biri olma özelliğini taşıyor.